NK Celje

Krško – Celje 2:3 (0:2)

12. 3. 2017 Člansko moštvo
gol 1 (Kopiraj)

12. 3. 2017, Krško, Stadion Matije Gubca, 24. krog Prve lige Telekom Slovenije, 600 gledalcev

Sodnik: Matej Jug

Krško:
Zalokar, Dušak (od 85′ Kosić), Vuklišević, Urbanč (od 25′ Mujan), Šturm, Dangubić, Gatarič, Mensah, Pušaver, Gorenc (od 75′ Nakić), Kramarič

Celje:
Kotnik, Travner, Vidmajer, Džinić, Barišić, Cvek (od 46′ – Klemenčič), Pišek, Belić (od 90′ Hadžić), Cvijanović (od 74′ Podlogar), Rahmanović, Volaš.

Strelci: Dangubić (57′ 11m, 67′ 11m); Cvek (26′), Belić (35′), Rahmanović (59′)

Rumeni kartoni: Dangubić (60′); Rahmanović (11′), Travner (33′), Klemenčič (46′), Volaš (70′), Podlogar (83′)

Potek srečanja:

1′ – začetek tekme v Krškem. Z željo spremeniti neugodno tradicijo in iz kraja ob Savi odnesti vse tri točke
2′ – Cvijanović je izvajal kot na desni strani, pred golom je bil najvišji Volaš, žoga pa je zletela slab meter nad prečnikom
6′ – Mensah do priložnosti za strel v našem kazenskem prostoru, a na srečo zelo nenatančno
10′ – Belić s predložkom pred gol Krškega, brez težav lovi Zalokar
12′ – Volaš s podajo z leve v kazenski prostor, kjer je žogo v mrežo pospravil Belić, a je bil žal v prepovedanem položaju
16′ – boj na sredini igrišča, pričakovano trda tekma
20′ – Rahmanović je poskusil s petindvajsetih metrov, brez težav lovi Zalokar
25′ – Šturm je po levi utekel v naš kazenski prostor, podal nazaj do Kramariča, ki pa je streljal preko gola.

GOOOL
26′ – obramba Krškega je iz svojega kazenskega prostora izbila žogo, ki je prišla do Cveka, ta pa je po sredini utekel pred vrata Krčanov in matiral Zalokarja. 0:1

30′ – Grofje še naprej pri žogi in iščejo pot do drugega zadetka

GOOOL
35′ – Cvijanović je izvajal kot, žoga je poletela do Belića, ki je zadel domačo mrežo. 0:2

37′ – Belić do strela s petnajstih metrov, žoga preko gola
39′ – Pišek do strela z dvajsetih metrov, Zalokar lovi
45 + 1′ – Rahmanovič do strela z roba kazenskega prostora, strel po sredini pa do vratarja Krškeha
45 + 2′ – konec prvega polčasa

46′ – začetek drugega polčasa. Lovro Cvek je po udarcu v glavo v prvem polčasu ostal v garderobi, namesto njega bo zaigral Klemenčič
51′ – Kramarić do strela s petih metrov z desne, žoga preko gola
55′ – Volaš v kazenskem prostoru do strela z obrata, Zalokar lovi
57′ – Vidmajer je v kazenskem prostoru naredil prekršek nad Dangubićem, Jug je pokazal na belo točko

57′ – Dangubić je izvajal strel z enajstih metrov, Kotnik je šel v levo stran, žoga pa v desno. 1:2

GOOOL
59′ – Rahmanović je prišel do strela v kazenskem prostoru domačih in z diagonalnim strelom z leve premagal Zalokarja. 1:3

61′ – Cvijanović do strela z dvajsetih metrov, žoga mimo desne vratnice
65′ – Dangubić do strela z roba kazenskega prostora, Kotnik izbija v kot
66′ – Mensah je v našem kazenskem prostoru poskusil priti mimo Barišića, ki ga  je zaustavil s prekrškom, druga najstrožja kazen

67′ – znova izvajalec z bele točke Dangubić, Kotnik je tokrat prebral smer žoge v desno stran, a je bil strel premočan. 2:3

72′ – prosti strel z desne je izvajal Cvijanović, žoga se je odbijala po zraku, nazadnje pa pred Volašem končala v rokah Zalokarja
75′ – Dangubić z leve s predložkom v šestnajstmetrski prostor,  kjer lovi Kotnik. Nekaj trenutkov kasneje je s strelom s tridesetih metrov na drugi strani pokusil Rahmanović, Zalokar odbija v kot
83′ – igra na sredini igrišča, obe moštvi iščeta priložnost za odločujoči zadetek
90′ – domači so imeli v zadnjih trenutkih na voljo dva udarca s kota, brez nevarnosti za naš gol
90 + 2′ – pritisk Krčanov na naši polovici
90 + 4′ – konec srečanja.