ponedeljek, 24. julij 2017
NK Celje

Celje – Maribor 1:1 (1:1)

18. 3. 2017 Člansko moštvo

18. 3. 2017, Celje, Arena Petrol, 25. krog Prve lige Telekom Slovenije, 3500 gledalcev

Sodnik: Damir Skomina

Celje:
Kotnik, Vidmajer, Hadžić, Džinić, Barišić, Cvek, Pišek, Cvijanović, Požeg Vancaš (od 90′ Podlogar), Pungaršek (od 76′ Klemenčič), Volaš (od 79′ Lupeta)

Maribor:
Handanović, Vrhovec (od 69′ Tavares), Pihler, Novaković, Vršić, Rajčević, Viler, Palčič (od 84′ Bajde), Defendi, Bohar (od 71′ Hotić), Zahović

Strelca: Volaš (45′); Novaković (6′)

Rumeni kartoni: Barišić (5′, 54′), Vidmajer (74′); Pihler (44′), Vrhovec (60′), Bajde (87′)

Rdeči karton: Barišić (54′)

Potek tekme:

1′ – začetek tekme
5′ – Požeg Vancaš strelja v mariborskem kazenskem prostoru, Handanović brani

6′ – gostje so izvedli protinapad, Vršić je našel osamljenega Novakovića na desni, ki je sprožil in poslal žogo mimo Kotnika v mrežo. 0:1

9′ – gostje so kombinirali pred našim golom, Zahović je podal do Vršiča, ki je z dvajsetih metrov streljal preko vrat
17′ – Požeg Vancaš je ušel po desni, v kazenskem prostoru iskal soigralce, žogo je Defendi odbil v kot
19′ – znova Požeg Vancaš na desni strani kazenskega prostora išče pot do priložnosti, vendar mariborska obramba dobro pokriva prostor pred svojimi vrati
21′ – Zahović je ob Hadžiću iskal žogo našem v kazenskem prostoru, na koncu pa prvi do nje Kotnik
23′ – odlična igra Grofov po levi strani, Cvijanović do Volaša, ta v prazen prostor za Vidmajerja, ki pa mu je Palčič preprečil podajo v kazenski prostor
26′ – Volaš je v kazenskem prostoru na desni iskal Cvijanovića na levi, gostje še naprej pazljivi pred svojim golom
29′ – Cvijanović je odlično podal v prazno za Požega Vancaša, ki je preigraval, nato pa mu ni uspelo streljati. Čez nekaj trenutkov nova priložnost, Barišić z desne do Volaša v kazenski prostor, kjer je napadalec poskusil z glavo, vendar je Handanović žogo ulovil.
30′ – Cvijanović z razdalje, od bloka žoga v kot. Po izvajanju do žoge Džinić, vendar težke žoge ni ukrotil
32′ – Pihler do strela z glavo po podaji Boharja, žoga pa ob dotiku Kotnika za las mimo desne vratnice
38′ – Cvijanović je izvajal kot, žoga pa je presenetila Piška, ki bi jo lahko potisnil v mrežo, vendar je zletela mimo njega
39′ – Cvijanović je streljal z dvajsetih metrov, Handanović se je moral zelo potruditi, da je mrežo ohranil nedotaknjeno
40′ – Cvek do Volaša v kazenski prostor, ki je ni uspel močneje udariti, Handanović lovi
42′ – Cvek s strelom s petindvajsetih metrov, žoga mimo desne vratnice

45′ – Pišek je streljal, žoga se je od prečke odbila v polje, gostje so želeli razčistiti situacijo, vendar je do žoge prišel Volaš in jo zabil v mrežo za izenačenje. Konec polčasa. 1:1

46′ – začetek drugega polčasa, brez sprememb v obeh enajstericah
50′ – Bohar z močnim strelom s tridesetih metrov, Kotnik odbija v kot
53′ – Pihler z močnim strelom s petnajstih metrov, od Hadžića žoga v kot

54′ – drugi rumeni karton za Barišića, Skomina mu je pokazal pot v slačilnico. Grofje nadaljujejo z igralcem manj

55′ – Vršič z ostrim predložkom z leve, Cvek odbija v kot
57′ – protinapad našega moštva, Požeg Vancaš je po dolgi podaji Cvijanović utekel v kazenski prostor, skušal podati nazaj do Cvijanovića, vendar so se gostje pravočasno vrnili
58′ – Cvek s predložkom v kazenski prostor, lovi Handanović
60′ – Vrhovec z močnim strelom z roba kazenskega prostora, Kotnik s parado odbija v kot
65′ – gostje več pri žogi v zadnjih minutah, vendar nenevarni
69′ – Vršič s strelom z dvajsetih metrov, vendar brez težav lovi Kotnik
70′ – Zahović je poskusil s strelom, od Džinića žoga v kot
75′ – Vršič je izvajal prosti strel s petindvajsetih metrov, žoga v rokah Kotnika
79′ – Tavares z dvajsetih metrov preko gola
82′ – Hotić s predložkom na Novakovića, še pred tem Hadžić odbija v kot
83′ – Lupeta je preigraval, sprožil s tridesetih metrov, žoga je zadela prečnik
85′ – Lupeta je odvzel žogo Defendiju, sodniki pa so nerazumljivo dosodili prekršek našemu napadalcu
88′ – Lupeta in Požeg Vancaš sta stekla v protinapad, na koncu s težkega položaja z desnega roba strelja Lupeta, Handanović s težavo brani
90′ – tri minute sodnikovega dodatka
90 + 3′ – konec tekme. 1:1