torek, 16. januar 2018
NK Celje

Dan tekme: Maribor – Celje ob 20:15

17. 5. 2017 Člansko moštvo

Prva liga Telekom Slovenije, 34. krog | 17. maj 2017 ob 20:15 | Ljudski vrt | Sodnik: Rade Obrenović.

Predzadnje gostovanje v sezoni. Grofje zvečer gostujejo v Mariboru pri novih državnih prvakih.

ŠE VERJAMEMO

Maribor si je štiri kroge pred koncem prvenstva zagotovil naslov državnih prvakov. A to ne olajšuje naloge danes zvečer, pravi kapetan Jure Travner: “Težko je to napovedovati. Morda res ne bodo sto odstotni, ampak igralci, ki so morda manj igrali, bodo sedaj dobili priložnost in se bodo enako borili za priložnosti za v prihodnje in mislim, da ne bo nič lažje kot sicer.”

Ob našem porazu v prejšnjem krogu proti Krškemu in zmagi Gorice nad Rudarjem, je razlika do četrtega mesta narasla na pet točk. Vmes je še Koper, ki je z včerajšnjim remijem z Olimpijo točko višje pred našim današnjim obračunom.

“Pred nami je dobra tekma, da se pokažemo, potrdimo kvaliteto in moštveni duh, razmišljati moramo pozitivno in verjeti v dober rezultat,” pa je trener Igor Jovićević prepričan, da je končni cilj še vedno dosegljiv.

MANJKAJOČI

Trener pri izbiri osemnajsterice za današnjo tekmo nima težav s kaznovanimi igralci.

Edino zaradi vračanja po poškodbi Matica Kotnika še naprej v vratih ostaja Matjaž Rozman.

LESTVICA

  1. Maribor 69
  2. Olimpija 57 (+1)
  3. Domžale 54
  4. Gorica 53
  5. Koper 49 (+1)
  6. Celje 48
  7. Rudar 38
  8. Krško 38 (+1)
  9. Aluminij 36
  10. Radomlje 11 (+1)

STATISTIKA

Obe moštvi sta na zadnjih petih tekmah zabeležili po dve zmagi, dva neodločena izida in v prejšnjem krogu izgubili.

V letošnji sezoni so na medsebojnih tekmah Mariborčani dvakrat slavili, čeprav je na prvi tekmi v mestu ob Dravi naše moštvo prikazalo pogumno igro in bi lahko z malo športne sreče izvleklo boljši rezultat.

Na zadnji tekmi na Areni Petrol pa sta se ekipi razšli brez zmagovalca, za Grofe je zadel Volaš, ki s trinajstimi zadetki v sezoni zaseda peto mesto na lestvici strelcev, za Maribor je zadetek dosegel Novaković.

VSTOPNICE

Cena vstopnice v Ljudskem vrtu je za odrasle 12 EUR, za mladostnike do 15. leta starosti pa 6 EUR.

Prenos tekme je na Kanalu A.

2017_2_siroko_Maribor_1

Like this Article? Share it!