nedelja, 24. september 2017

Tomaž Petrovič: »Do vsakega gledalca moramo imeti maksimalno spoštovanje«

16. 7. 2017 Člansko moštvo

Člansko moštvo Nogometnega kluba Celje je včeraj pozno popoldne tudi uradno zaključilo pripravljalno obdobje. Sobotni popoldanski trening je bil zadnji pred današnjim gostovanjem pri Olimpiji. V tokratnem intervjuju za uradno spletno stran NK Celje smo se pogovarjali s trenerjem Tomažem Petrovičem.

Tomaž Petrovič, priprave so zaključene. Kako je bilo?

Fantje so delali zelo dobro. Trudili so se. Za sam klub in samo člansko moštvo je prehodno obdobje. Zdaj se je igralski kader nekako ustalil. Pri nas je bilo kar nekaj igralcev na preizkušnji, ob tem so bili vključeni še nekateri mladi, zdaj pa je ostalo jedro ekipe kot radi rečemo. Trenutno nas je še malo, zato pričakujem še kakšnega novega igralca. To je sicer odvisno od vodstva kluba.

Kako ste se vklopili v okolje, kjer ste v preteklosti že delovali?

S prilagajanjem ni bilo težav. V Celju se odlično počutim. Čuti se, da se nekatere stvari v klubu postavljajo na novo. Gre za nova razmerja med zaposlenimi. Zagotovo pa je v klubu pozitiven veter. V tem mesecu, ki je za nami je bilo resnično ogromno dela. Veliko sestankov, ogromno komunikacije in tudi kompromisov. Postavljamo stvari, ko je še kar nekaj za postoriti.

Priprav nikoli ni dovolj. V kakšnem stanju je ekipa pričakala novo sezono?

Poletne priprave so vedno kratke in je težko v ožjem smislu dejati, da gre za prave priprave, ko je časa zelo malo. Vendarle pa fantje so oddelali vse kar smo si zamislili. Po pričakovanju je bilo nekaj nihanj. Nekateri so z nami začeli priprave, pa jih zdaj ni več z nami, drugi so prišli kasneje. Tisti, ki bodo na današnji tekmi z Olimpijo na igrišču so pripravljeni in bodo zagotovo dali svoj maksimum.

Ne iščemo alibija, a ekipa bo bržkone potrebovala še nekaj časa, da bo na takšnem nivoju kot si ga želite, mar ne?

Res je. Če želimo narediti nekaj resnega, potem se mora tako organizacija znotraj ekipe kot tudi organizacija znotraj kluba postaviti na višji nivo. Vsi se trudimo, da bo tako oziroma, da se vse odvija v pravo smer. Tudi sama ekipa se že mora dokončno zgraditi. Kadrovsko in pa tudi nenazadnje v smislu pripravljenosti po mojih željah. Ne govorim samo o kondicijskem smislu, temveč tudi o taktičnem smislu. Vse to se ne da narediti čez noč. Potreben je čas. Kakorkoli že, danes je prva tekma in alibijev ni. Nihče te nič ne vpraša, kajti takoj moraš biti konkurenčen in kakovosten.

Sezono boste torej odprli z gostovanjem v Ljubljani. Kakšno tekmo lahko pričakujemo?

Olimpija je seveda zelo na očeh. Tako je bilo v prejšnjih mesecih in enako je zdaj, ko smo jo podrobno spremljali ter se nanjo dobro pripravili. Poizkusili bomo izkoristiti morda tiste stvari, ki ima naš nasprotnik trenutno slabše. Predvsem pa se moramo ukvarjati le s samim sabo.

Je o željah v novi sezoni še prehitro govoriti, potem ko širina igralskega kadra še ni takšna kot bi si želeli?

Čas bo pokazal česar smo in bomo sposobni. Jaz sem maksimalno motiviran za vsako tekmovanje, za vsako tekmo. Prav vsako bomo poizkusili iti na glavo in zmagati. Takšen mora biti cilj venomer. Na koncu bomo videli kaj smo naredili. Zagotovo pa bomo vse skozi razmišljali iz treninga v trening in iz tekme v tekmo.

Ekipa Celja bo v novi sezoni še bolj pomlajena. Še več je domačih nogometašev kar je zagotovo dobro sporočilo prav vsem privržencem celjskega prvoligaša, mar ne?

Točno tako. Kot ekipa moramo imeti do vsakega gledalca maksimalno spoštovanje. Na tem bomo znotraj ekipe in znotraj kluba veliko delali. Želimo si vse večje podpore, vse več gledalcev na naših tekmah. Jaz vedno pravim, da se mora razviti nekakšna medsebojna energija med moštvom in našimi privrženci. Verjamem, da nam bo to uspelo doseči. Kot ekipa se bomo na vsaki tekmi maksimalno borili. Nadejam se, da bodo to gledalci prepoznali in cenili.

Foto: Klemen Peras/NK Celje