torek, 16. januar 2018
NK Celje

Celje – Triglav 1:1 (0:0)

11. 8. 2017 Člansko moštvo

Celjski nogometaši so odigrali drugo domačo tekmo. V 5. krogu Prve lige Telekom Slovenije so na stadionu Z’dežele gostili moštvo Triglava iz Kranja. Rumeno-modri so vknjižili točko, potem ko se je srečanje končalo z 1:1. Domače je v vodstvo popeljal Elvedin Džinić, izenačil je Dejan Robnik.

______________________________________________________________________________________________________

Celje – Triglav 1:1 (0:0)

Strelca: 1:0 – Džinić (66. min), 1:1 – Robnik (86. min).

Stadion Z’dežele, gledalcev 470. Glavni sodnik: Dejan Balažič (Ljubljana). Pomočnika: Tomislav Pospeh in Dejan Povšnar. Četrti sodnik: Asmir Sagrković. Delegat: Dušan Bezjak.

CELJE: Rozman, Kelhar, Travner, Džinić, Brecl, Cvek, Šauperl (od 74. Šušnjara), Žinko, Požeg Vancaš, Dangubić (0d 80. Pišek), Lupeta. Trener: Tomaž Petrovič

TRIGLAV: Džafić, Gvardjančič, Gajić, Robnik, Arh Česen, Poplatnik, Udovič (od 81. Šmit), Kuhar, Ovsenek (od 55. Mlakar), Bojić, Bukara (od 77. Suljević). Trener: Anton Žlogar.

______________________________________________________________________________________________________

Celjsko moštvo je tokrat nastopilo brez Edina Kesića in Nina Pungarška, ki sta poškodovana. Prvo priložnost na tekmi smo videli v 4. minuti, ko je za domače izjemno nevarno poizkusil Bian Paul Šauper. Po zelo močnem udarcu je žoga odletela čez gol. Celjsko moštvo je sicer od samega začetka tekme nakazalo, da je želja le ena. Druga zmaga pred domačimi gledalci, potem ko so bili domači boljši nasprotnik. V 35. minuti so gostje v zadnjem trenutku blokirali strel Filipa Dangubića. Dobro minuto kasneje je izvrstno zapretil še Jucie Lupeta, ko je njegov strel s precejšnjimi težavami odbil gostujoči vratar. V 38. minuti so do velike priložnosti prišli nogometaši Triglava. Matej Poplatnik se je sam znašel pred vratarjem Matjažem Rozmanom, ta pa se je izkazal s fantastično obrambo. Do konca prvega polčasa nismo videli golov. Tudi v nadaljevanju so bili gostitelji boljši, vendar pa je venomer zmanjkala zadnja podaja za morebitno priložnost za gol. A smo ga dočakali. V 66. minuti je odlično s prostega strela podal Filip Dangubić, z glavo je žogo udaril Elvedin Džinić, ki je premagal nemočnega vratarja Elvisa Džafića. V 75. minuti je Juicie Lupeta zatresel zunanji del mreže. V 86. minuti so gostje uspeli rezultat izenačiti. Zadel je Dejan Robnik, ki je postavil rezultat tekme.

Nogometaši Celja zdaj vse misli usmerjajo v pokalno tekmovanje, potem ko jih že v sredo v okviru 1. kroga omenjenega tekmovanja, čaka gostovanje pri Nafti, v Lendavi.

Like this Article? Share it!