ponedeljek, 18. december 2017
NK Celje

Kadeti do tretje prvenstvene zmage

24. 9. 2017 Akademija

Mladinsko moštvo Nogometnega kluba Celje je v 7. krogu državnega prvenstva doživelo poraz na domačem igrišču. Krško je bilo uspešnejše z 2:1. Celjski nogometaši so sicer v 54. minuti z golom Jana Poljanca povedli z 1:0, vendar je gostom uspelo pripraviti preobrat. za izenačenje je v 70. minuti poskrbel Rok Vrtačič, končni 2:1 v prid Krčanov pa je v 77. minuti postavil Ester Sokler. Zasedba trenerja Predraga Vasića bo prihodnji konec tedna v 8. krogu državnega prvenstva gostovala v Ljubljani, pri Olimpiji (13.00).

Kadeti pa so v 7. krogu domačega prvenstva pred domačimi gledalci uspeli premagati Krško. Z 2:1. V 20. minuti je gostitelje v vodstvo popeljal Robert Čakš. V 40. minuti so Celjani vodstvo povišali na 2:0, ko je avtogol dosegel Jure Krajnc. Za gostje je v 79. minuti zadel prav Jure Krajnc, ki se je odkupil za avtogol, poskrbel za zanimivo končnico, a je ostalo pri rezultatu 2:1 in zmagi varovancev trenerja Luke Gobca. Dodajmo, da so celjski nogometaši od 34. minute naprej igrali z igralcem manj, kajti tedaj je rdeč karton prejel Luka Vasić. Kljub temu so zdržali do konca in se na lestvici povzpeli pod sam vrh. Tudi kadeti bodo v soboto gostovali pri Olimpiji (11.00).

Like this Article? Share it!