četrtek, 23. november 2017
NK Celje

Celje – Aluminij 1:2 (1:0)

21. 10. 2017 Člansko moštvo

Celjski nogometaši so v 13. krogu Prve lige Telekom Slovenije gostili Aluminij. Gostje iz Kidričevega so zmagali z 2:1. Celjsko moštvo je povedlo z golom Filipa Dangubića, potem pa je gostom uspel preobrat.

______________________________________________________________________________________________________

Celje – Aluminij 1:2 (1:0)

Strelci: 1:0 – Dangubić (22. min), 1:1 – Vrbanec (80. min – 11m), 1:2 – Rogina (93. min)

Celje, stadion Z’dežele, gledalcev 300.

Glavni sodnik: Asmir Sagrković (Vrhnika). Pomočnika Jure Praprotnik in Aleksandar Kasapović. Četrti sodnik: Mihael Antič. Delegat: Gojko Setnikar.

CELJE: Jurhar, Džinić, Žinko, Vidmajer, Šušnjara (od 52. Cvek), Pišek, Travner (od 69. Križan), Štraus (od 86. Jazbec), Požeg Vancaš, Dangubić, Lupeta. Trener: Dušan Kosič.

ALUMINIJ: Janžekovič, Jurčevič, Muminović, E. Mensah, Petrovič, Vrbanec, Tahiraj, Jakšić, Krajnc (od 62. Nunić), Škoflek, A. Mensah. Trener: Slobodan Grubor.

______________________________________________________________________________________________________

Celjski nogometaši so odigrali dober prvi polčas, ki so ga povsem zasluženo tudi dobili. Z 1:0. V 22. minuti je po podaji Luke Žinka nasprotnikovo mrežo zatresel Filip Dangubić. Gostje so v prvem delu prvega polčasa zadeli vratnico, po vodstvu pa so gostitelji preko Elvedina Džinića dosegli še drugi gol, ki pa je bil razveljavljen, saj je Filip Dangubić oviral vratarja Aluminija. Rumeno-modri so imeli veliko več od same igre. Tudi v drugem polčasu so si Celjani priigrali nekaj priložnosti, a niso uspeli povišati svoje prednosti. V drugi polovici drugega polčasa so vse nevarnejši postajali gostje, ki so v 80. minuti izenačili na 1:1. Po igranju z roko Denija Štrausa v kazenskem prostoru, je za goste iz enajstmetrovke zadel Matic Vrbanec. Ko je že kazalo, da se bo srečanje končalo z delitvijo točk so gostje dosegli še drugi gol. V 93. minuti je zadel Anton Rogina.

Celjske nogometaše v torek čaka povratna tekma četrtfinala pokalnega tekmovanja. Proti Muri, v Murski Soboti.

Like this Article? Share it!