četrtek, 23. november 2017
NK Celje

Dušan Kosič: »Slabosti v igri moramo na prihodnjih tekmah odpraviti«

22. 10. 2017 Člansko moštvo

Celjski nogometaši so doživeli peti prvenstveni poraz in ostajajo pri dveh zmagah ter šestih neodločenih rezultatih. Do tekme 13. kroga Prve lige Telekom Slovenije so bili na lestvici na sedmem mestu, zdaj so zdrsnili mesto nižje. Rumeno-modre je prehitel ravno Aluminij, ki je bil tokrat uspešnejši z 2:1. Poraz ni tragičen. Naše moštvo bo nove priložnosti iskalo na prihodnjih tekmah. Prihodnji konec tedna bo Celje gostovalo pri Triglavu, v Kranju, zatem v Celje prihaja velenjski Rudar. Že v torek pa sledi nadaljevanje pokalnega tekmovanja. Celjsko moštvo bo v Murski Soboti proti Muri odigralo povratno srečanje četrtfinala omenjenega tekmovanja. Po zadnji tekmi z Aluminijem je spregovori trener prve ekipe Nogometnega kluba Celje.

Tekmo smo imeli nekako pod nadzorom. Pri vodstvu z 1:0 bi lahko pozitiven rezultat še povišali s kakšnim golom, a tega nismo storili. Tekma je šla v drugo smer in na koncu smo doživeli neprijeten poraz. V drugem polčasu nismo več dobivali duelov, bili smo prepočasni in na žalost smo bili za vse skupaj na koncu kaznovani. Kot že rečeno, imeli smo nekaj priložnosti, da bi lahko tekmo predčasno zaprli, a se to ni zgodilo. V sami končnici je bilo srečanje odprto iz obeh strani, mi pa smo na žalost potegnili krajši konec. Seveda takole tekmo izgubiti nikoli ni prijetno. Pokazali smo nekatere naše slabosti, ki jih bo potrebno na prihodnjih tekmah odpraviti. Čestitke Aluminiju za zmago, mi pa gremo naprej.

Dušan Kosič, trener NK Celje

Like this Article? Share it!