petek, 19. januar 2018
NK Celje

Metod Jurhar: »Gledalci so začutili, da se v Celju piše nova pozitivna zgodba«

14. 12. 2017 Člansko moštvo

Prvo moštvo Nogometnega kluba Celje ima pred sabo nekaj manj kot štiri tedne več kot zasluženega premora. V drugem delu Prve lige Telekom Slovenije varovance trenerja Dušana Kosiča čaka še osemnajst tekem, ob tem tudi polfinale pokalnega tekmovanja. Članska ekipa celjskega prvoligaša je na premor zakorakala z zadovoljstvom, z dobrimi občutki, saj je bil predvsem drugi del jesenskega dela sezone rezultatsko zelo dober. Peto mesto na lestvici pred nadaljevanjem prvenstva skrbi za pozitivno vzdušje ter za nestrpno pričakovanje novih tekem. »V sezono smo krenili morda malce slabše, zatem pa nanizali pozitivno serijo rezultatov. Imeli smo sicer vzpone in padce, saj smo na nekaterih tekmah delovali bolje, na drugih slabše. Mislim, da smo glede na prikazano v prvem delu sezone na mestu, ki si ga zaslužimo. Peto mesto je dobra pozicija pred drugim delom sezone. Verjamem v to, da lahko v nadaljevanju naredimo še korak naprej. Tudi v pokalnem tekmovanju,« je v uvodu pogovora za klubsko spletno stran dejal vratar prve ekipe Metod Jurhar. Rumeno-modri so na dosedanjih osemnajstih ligaških tekmah zabeležili po šest zmag, neodločenih rezultatov in porazov. Na zadnjih petih tekmah so vknjižili štiri zmage in en poraz. »V zaključku jesenskega dela smo v državnem prvenstvu nanizali resnično zelo dobre rezultate. Na zadnji tekmi smo na žalost izgubili v Krškem, a lahko kljub temu zatrdimo, da je bil drugi del dober,« je pristavil Metod Jurhar, ki se je zatem dotaknil tudi privržencev Nogometnega kluba Celje. »Zagotovo so tudi gledalci začutili, da se v Celju piše nova pozitivna zgodba. Prav lepo je bilo igrati na zadnjih domačih tekmah, ko je bilo vse več gledalcev. Več jih je, bolje je. Vsi dobro vemo, da je to dodatna pomoč na tekmah, zato si tudi v drugem delu sezone želimo številčne podpore. Gremo v pozitivnem vzdušju skupaj po nove dobre rezultate.« Na celjskih ulicah se torej znova vse več govori o naših nogometaših, ki so v jesenskem delu sezone opravili veliko delo, a se obenem zavedajo, da bo v drugem delu sezone potrebno vse skupaj ponoviti ter še kaj dodati. A pomembno je, da je pozitivna energija znova dobesedno na vsakem koraku. »Tudi v drugem delu sezone bomo tako kot v prvem gledali le na vsako naslednjo tekmo. Ne bomo prehitevali. Na vsaki si jasno želimo zmagati in zagotovo bomo naredili vse, da prav na vsaki prikažemo dobro igro,« je še dejal Metod Jurhar, ki se je za konec pogovora dotaknil še prvih sprememb pri oblikovanju igralskega kadra za prihodnost. »Vesel sem prihoda Roka Štrausa, ki ga dobro poznam. Veseli pa me tudi to, da so pogodbe s celjskim klubom podaljšali mladi igralci, s katerimi že dolgo delam in se odlično razumem.« Na stadionu Z’dežele se bomo znova družili v soboto, 3. marca, ko bodo celjski nogometaši gostili Gorico.

Like this Article? Share it!